Equus

29. prosince 2011 v 12:12 | Emili |  Předci koně
Konec bohaté historie koní.Posledním článkem v dlouhém řetězci je konečně rod Equus. Rod všech moderních koňovitých. První druhy se objevily asi před 4 miliony let. Má již pouze jeden prst i když postranách jsou ještě zbytky po druhém a čtvrtém prstu. Moderní koně však ještě stále nosí geny pro tyto prsty a občas se objevují v podobě atavismů.První druhy jako byl například Equus simplicidens vykazují ještě určité znaky rodu Dinohippus. Mají ještě obličejovou prohlubeň i když jen velmi malou. Mají tělo podobné zebrám a kratší lebku podobnou oslu. Rané druhy úspěšně existovaly po boku jiných dnes již vymřelých rodů. Patřil sem například jiný jednoprstý rod Astrohippus nebo jiná větev, kterou reprezentoval například rod Hipparion.V pozdním pliocénu asi před 2,6 miliony let přešly koně ze Severní Ameriky do starého světa a mimo jiné osídlily i Afriku, kde diversifikovaly do podoby dnešních zeber. Jiní osídlili Asii, střední východ a v druhé vlně opět severní Afriku. Některé druhy rodu Equus osídlili i Jižní Ameriku. Tento rod patří mezi nejúspěšnější druhy z čeledi Equidae.Do dnešních dnů přežil jen zlomek z celkového počtu druhů a rodů, které se podílely na evoluci koňů. Nejbližší příbuzní Equus caballus jsou divocí koně,z nichž nejznámější jsou asijští koně Převalského a evropští tarpani.Tyto druhy koně jsou už však vyhynulé jako tarpani nebo kriticky ohrožené jako kůň Převalského.Na záchranu koní Przewalského se však zasloužila pražská ZOO a vrací je zpět do volné přírody,kde byli z pastev vytlačováni domácími zvířaty.Založila i jejich plemennou knihu.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Mirkaquip Mirkaquip | E-mail | Web | 25. července 2018 v 23:14 | Reagovat

Peels can help to escape from the greater part age deficiencies dermatological cover. Procedures effective at any time, suitable for skin layer of any type. After light exfoliation disappear minor wrinkles, skin turns out smooth, without wrinkles. Rehabilitation – three days. deeper peeling effectively struggles wrinkles (expression, old, affects minor pits, eliminates freckles.
Adaptation – seven days. Profound peeling doing in the beauty medical facilities. This is maximum effective operation, but requires long period regeneration – up to thirty days.
<a href=http://chemicalpeel.in/chemical-peel-before-and-after>chemical skin peel before and after</a>

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama